Jabłonie bezparchowe, sadzonki drzewek owocowych
Drzewka Owocowe
Standardowe
Szeroki wybór
DRZEWEK OWOCOWYCH
SPRAWDŹ !
Szkółka drzewek owocowych, zrażnik, stare odmiany
Interesuje cię
JABŁONIE BEZPARCHOWE
na sady ekologiczne
ZADZWOŃ LUB NAPISZ
jesteśmy również dostawcą hurtowym
Drzewka owocowe kolumnowe sprzedaż
Drzewka Owocowe
KOLUMNOWE
DUO-V
Sadzonki drzewek owocowych sprzedaż
Chcesz wrócić pamięcią do
SMAKÓW z dzieciństwa ?
STARE ODMIANY
DRZEW OWOCOWYCH

Dlaczego drzewa zrzucają owoce?

Dlaczego drzewa zrzucają owoce?

Jabłka, wiśnie, śliwki i wiele innych… Okres wakacyjny to etap zbiorów, który z pewnością usatysfakcjonuje sadowników oraz ogrodników, ale czy wszystkich? Niekoniecznie, bowiem zmiany klimatyczne, nieprzewidywalne warunki atmosferyczne oraz zaniedbanie drzewek może przynieść nieoczekiwane straty. Jedną z nich jest przedwczesne zrzucenie zdrowych owoców. Co jest przyczyną takiego zjawiska i w jaki sposób sobie z nim poradzić?

Przyczyny przedwczesnego zrzucania owoców

Fakt, że drzewo owocowe zrzuca zawiązki, a następnie młode – niedojrzałe owoce jest naturalną konsekwencją braku możliwości wykarmienia wszystkich owoców. Jest więc to proces w pełni naturalny z którym można sobie poradzić w okresie wiosennym poprzez redukcję zawiązków. Aby owoce nie opadały, wystarczy zachować te najzdrowsze w odległościach wynoszących około 12-15 cm. Inną przyczyną może być zatrucie kwiatów preparatem na szkodniki, czyli złe zapylenie. Same szkodniki także mogą powodować straty o czym wiedzą zwłaszcza sadownicy. Nie bez znaczenia mogą być także niekorzystne  warunki atmosferyczne – owoce najczęściej opadają po burzach z gradem oraz niespodziewanych przymrozkach. Co ciekawe ich zrzut nie musi być natychmiastowym następstwem – problem może dać o sobie znać nawet po kilku tygodniach.

Regularny obchód drzew owocowych, dobranie odpowiednich środków i odstraszenie szkodników powinno przynieść oczekiwane efekty.