Jabłonie bezparchowe, sadzonki drzewek owocowych
Drzewka Owocowe
Standardowe
Szeroki wybór
DRZEWEK OWOCOWYCH
SPRAWDŹ !
Drzewka Owocowe
Sprzedaż Detaliczna
zapraszamy do naszej szkółki.
Szkółka drzewek owocowych, zrażnik, stare odmiany
Interesuje cię
JABŁONIE BEZPARCHOWE
na sady ekologiczne
ZADZWOŃ LUB NAPISZ
jesteśmy również dostawcą hurtowym
Drzewka owocowe kolumnowe sprzedaż
Drzewka Owocowe
KOLUMNOWE
DUO-V
Sadzonki drzewek owocowych sprzedaż
Chcesz wrócić pamięcią do
SMAKÓW z dzieciństwa ?
STARE ODMIANY
DRZEW OWOCOWYCH

Dlaczego drzewa zrzucają owoce?

Dlaczego drzewa zrzucają owoce?

Jabłka, wiśnie, śliwki i wiele innych… Okres wakacyjny to etap zbiorów, który z pewnością usatysfakcjonuje sadowników oraz ogrodników, ale czy wszystkich? Niekoniecznie, bowiem zmiany klimatyczne, nieprzewidywalne warunki atmosferyczne oraz zaniedbanie drzewek może przynieść nieoczekiwane straty. Jedną z nich jest przedwczesne zrzucenie zdrowych owoców. Co jest przyczyną takiego zjawiska i w jaki sposób sobie z nim poradzić?

Przyczyny przedwczesnego zrzucania owoców

Fakt, że drzewo owocowe zrzuca zawiązki, a następnie młode – niedojrzałe owoce jest naturalną konsekwencją braku możliwości wykarmienia wszystkich owoców. Jest więc to proces w pełni naturalny z którym można sobie poradzić w okresie wiosennym poprzez redukcję zawiązków. Aby owoce nie opadały, wystarczy zachować te najzdrowsze w odległościach wynoszących około 12-15 cm. Inną przyczyną może być zatrucie kwiatów preparatem na szkodniki, czyli złe zapylenie. Same szkodniki także mogą powodować straty o czym wiedzą zwłaszcza sadownicy. Nie bez znaczenia mogą być także niekorzystne  warunki atmosferyczne – owoce najczęściej opadają po burzach z gradem oraz niespodziewanych przymrozkach. Co ciekawe ich zrzut nie musi być natychmiastowym następstwem – problem może dać o sobie znać nawet po kilku tygodniach.

Regularny obchód drzew owocowych, dobranie odpowiednich środków i odstraszenie szkodników powinno przynieść oczekiwane efekty.