Jabłonie bezparchowe, sadzonki drzewek owocowych
Drzewka Owocowe
Standardowe
Szeroki wybór
DRZEWEK OWOCOWYCH
SPRAWDŹ !
Drzewka Owocowe
Sprzedaż Detaliczna
zapraszamy do naszej szkółki.
Szkółka drzewek owocowych, zrażnik, stare odmiany
Interesuje cię
JABŁONIE BEZPARCHOWE
na sady ekologiczne
ZADZWOŃ LUB NAPISZ
jesteśmy również dostawcą hurtowym
Drzewka owocowe kolumnowe sprzedaż
Drzewka Owocowe
KOLUMNOWE
DUO-V
Sadzonki drzewek owocowych sprzedaż
Chcesz wrócić pamięcią do
SMAKÓW z dzieciństwa ?
STARE ODMIANY
DRZEW OWOCOWYCH

Drzewka owocowe kolumnowe

Drzewka owocowe kolumnowe

Drzewka owocowe kolumnowe cieszą się coraz większą popularnością – inwestujemy przede wszystkim w stare odmiany, które znów wracają do łask. Stare jabłonie są między innymi mocne i trwałe, odporne na negatywne warunki atmosferyczne, nie są im straszne również wszelkiego rodzaju baterie. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się dziś drzewka owocowe kolumnowe. Dlaczego?

Drzewka owocowe kolumnowe – czym się charakteryzują?

rotator 2 500x174 - Drzewka owocowe kolumnowe

Drzewa owocowe kolumnowe to wyjątkowa  grupa odmian drzew owocowych o pokroju kolumnowym. Warto wiedzieć przede wszystkim, że wytwarzają one  silny przewodnik oraz liczne krótkopędy, wyrastające od przewodnika pod kątem zbliżonym do prostego. Obwód drzewek owocowych kolumnowych  nie przekracza 80 cm, a wysokość może wynieść od 2 do 3 m, co pozwala je sadzić w odstępach zaledwie co 1 m. Jest to duże ułatwienie – z powodzeniem można je uprawiać w bardzo małych ogrodach oraz w donicach na balkonach i tarasach. W Polsce drzewka owocowe kolumnowe są znane już od około 10 lat – nadal jednak stanowią dużą ciekawostkę.  Drzewka owocowe kolumnowe śliwek, gruszek itd. nikogo już nie dziwią – największą jednak popularność w Polsce zdobyły jabłonie – są naprawdę wyśmienite.

 

Branża związana z dystrybucją i  sprzedażą drzewek owocowych cały czas się rozwija. Pojawiają się nowe odmiany, stare ponownie wracają do łask. Dlaczego interesujemy się tak mocno sadownictwem? Które odmiany na pewno warto wybierać? Przeczytaj tekst, a zdobędziesz niezbędne informacje.

 

Drzewka owocowe kolumnowe – stare odmiany ponownie w centrum zainteresowania

 

Coraz więcej szkółek sadowniczych oferuje stare odmiany drzewek owocowych. Co sprawia, że cieszą się one takim dużym zainteresowaniem? Przede wszystkim są sprawdzone i niezawodne – mamy zaufanie do tego co przez lata nie zawiodło. Stare odmiany drzew owocowych to większa moc, żywotność – te odmiany są bardziej odporne na niskie, jak i wysokie temperatury. Nie są również tak podatne  na bakterie i wirusy – dzięki temu otrzymujemy zdrowy, pożywny i przede wszystkim smaczny owoc.

 

 

Sprzedaż drzewek owocowych kolumnowych – jakie odmiany możemy kupić?

 

Najczęściej spotykaną i co za tym idzie najbardziej popularną odmianą są kolumnowe drzewka owocowe jabłoni.  Tutaj możemy wymienić przede wszystkim ’Bolero’, 'Flamenco’, 'Polka’ i 'Waltz’. Wszystkie są  licencjonowane. Jeżeli szukamy owoców nadających się zarówno do bezpośredniej konsumpcji, jak i dłuższego przechowywania, posadźmy przede wszystkim odmiany 'Bolero’ i 'Waltz’. Ta pierwsza odmiana to jabłka o charakterystycznej kolorystyce – jabłka mają żółto-czerwoną skórkę, są słodkie, a dojrzałość zbiorczą osiągają od około połowy września. Bliżej jesieni, z końcem września, można przystąpić do zbiorów owoców z odmiany 'Waltz’, które są ciemnoczerwone, a miąższ ich jest soczysty i słodki.

 

Wśród czereśni dostępne są: 'Silva’ (wczesna, owoce duże, jasnoczerwone, słodkie), ’Victoria’ (odmiana późna, owoce ciemnoczerwone, duże) oraz 'Queen Mary’ (późna, owoce duże, czerwone, twarde). Cecha charakterystyczna: samopylność, dekoracyjny wygląd wiosną, w czasie kwitnienia.

 

Najbardziej znane grusze to to ’Decora’ – o dużych, zielonych owocach z czerwonym rumieńcem, a także ’Saphira’ – o zielonkawych owocach, przebarwiających się na żółto. Swój czas mają we wrześniu.

 

Chcesz wiedzieć więcej? Znaleźć i zainwestować w najlepszą odmianę? Szukaj porady u doświadczonych sadowników.