Jabłonie bezparchowe, sadzonki drzewek owocowych
Drzewka Owocowe
Standardowe
Szeroki wybór
DRZEWEK OWOCOWYCH
SPRAWDŹ !
Szkółka drzewek owocowych, zrażnik, stare odmiany
Interesuje cię
JABŁONIE BEZPARCHOWE
na sady ekologiczne
ZADZWOŃ LUB NAPISZ
jesteśmy również dostawcą hurtowym
Drzewka owocowe kolumnowe sprzedaż
Drzewka Owocowe
KOLUMNOWE
DUO-V
Sadzonki drzewek owocowych sprzedaż
Chcesz wrócić pamięcią do
SMAKÓW z dzieciństwa ?
STARE ODMIANY
DRZEW OWOCOWYCH

Drzewka owocowe kolumnowe

Drzewka owocowe kolumnowe

Drzewka owocowe kolumnowe cieszą się coraz większą popularnością – inwestujemy przede wszystkim w stare odmiany, które znów wracają do łask. Stare jabłonie są między innymi mocne i trwałe, odporne na negatywne warunki atmosferyczne, nie są im straszne również wszelkiego rodzaju baterie. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się dziś drzewka owocowe kolumnowe. Dlaczego?

Drzewka owocowe kolumnowe – czym się charakteryzują?

drzewka owocowe kolumnowe

Drzewa owocowe kolumnowe to wyjątkowa  grupa odmian drzew owocowych o pokroju kolumnowym. Warto wiedzieć przede wszystkim, że wytwarzają one  silny przewodnik oraz liczne krótkopędy, wyrastające od przewodnika pod kątem zbliżonym do prostego. Obwód drzewek owocowych kolumnowych  nie przekracza 80 cm, a wysokość może wynieść od 2 do 3 m, co pozwala je sadzić w odstępach zaledwie co 1 m. Jest to duże ułatwienie – z powodzeniem można je uprawiać w bardzo małych ogrodach oraz w donicach na balkonach i tarasach. W Polsce drzewka owocowe kolumnowe są znane już od około 10 lat – nadal jednak stanowią dużą ciekawostkę.  Drzewka owocowe kolumnowe śliwek, gruszek itd. nikogo już nie dziwią – największą jednak popularność w Polsce zdobyły jabłonie – są naprawdę wyśmienite.

 

Branża związana z dystrybucją i  sprzedażą drzewek owocowych cały czas się rozwija. Pojawiają się nowe odmiany, stare ponownie wracają do łask. Dlaczego interesujemy się tak mocno sadownictwem? Które odmiany na pewno warto wybierać? Przeczytaj tekst, a zdobędziesz niezbędne informacje.

 

Drzewka owocowe kolumnowe – stare odmiany ponownie w centrum zainteresowania

 

Coraz więcej szkółek sadowniczych oferuje stare odmiany drzewek owocowych. Co sprawia, że cieszą się one takim dużym zainteresowaniem? Przede wszystkim są sprawdzone i niezawodne – mamy zaufanie do tego co przez lata nie zawiodło. Stare odmiany drzew owocowych to większa moc, żywotność – te odmiany są bardziej odporne na niskie, jak i wysokie temperatury. Nie są również tak podatne  na bakterie i wirusy – dzięki temu otrzymujemy zdrowy, pożywny i przede wszystkim smaczny owoc.

 

 

Sprzedaż drzewek owocowych kolumnowych – jakie odmiany możemy kupić?

 

Najczęściej spotykaną i co za tym idzie najbardziej popularną odmianą są kolumnowe drzewka owocowe jabłoni.  Tutaj możemy wymienić przede wszystkim ‚Bolero’, ‚Flamenco’, ‚Polka’ i ‚Waltz’. Wszystkie są  licencjonowane. Jeżeli szukamy owoców nadających się zarówno do bezpośredniej konsumpcji, jak i dłuższego przechowywania, posadźmy przede wszystkim odmiany ‚Bolero’ i ‚Waltz’. Ta pierwsza odmiana to jabłka o charakterystycznej kolorystyce – jabłka mają żółto-czerwoną skórkę, są słodkie, a dojrzałość zbiorczą osiągają od około połowy września. Bliżej jesieni, z końcem września, można przystąpić do zbiorów owoców z odmiany ‚Waltz’, które są ciemnoczerwone, a miąższ ich jest soczysty i słodki.

 

Wśród czereśni dostępne są: ‚Silva’ (wczesna, owoce duże, jasnoczerwone, słodkie), ‚Victoria‚ (odmiana późna, owoce ciemnoczerwone, duże) oraz ‚Queen Mary’ (późna, owoce duże, czerwone, twarde). Cecha charakterystyczna: samopylność, dekoracyjny wygląd wiosną, w czasie kwitnienia.

 

Najbardziej znane grusze to to ‚Decora‚ – o dużych, zielonych owocach z czerwonym rumieńcem, a także ‚Saphira‚ – o zielonkawych owocach, przebarwiających się na żółto. Swój czas mają we wrześniu.

 

Chcesz wiedzieć więcej? Znaleźć i zainwestować w najlepszą odmianę? Szukaj porady u doświadczonych sadowników.