Jabłonie bezparchowe, sadzonki drzewek owocowych
Drzewka Owocowe
Standardowe
Szeroki wybór
DRZEWEK OWOCOWYCH
SPRAWDŹ !
Szkółka drzewek owocowych, zrażnik, stare odmiany
Interesuje cię
JABŁONIE BEZPARCHOWE
na sady ekologiczne
ZADZWOŃ LUB NAPISZ
jesteśmy również dostawcą hurtowym
Drzewka owocowe kolumnowe sprzedaż
Drzewka Owocowe
KOLUMNOWE
DUO-V
Sadzonki drzewek owocowych sprzedaż
Chcesz wrócić pamięcią do
SMAKÓW z dzieciństwa ?
STARE ODMIANY
DRZEW OWOCOWYCH

Zrażnik drzew owocowych

Zrażnik drzew owocowych

zraznik-drzew-owocowych

Z roku na rok zwiększa się liczba sadów i zrażników drzew owocowych – to miejsca, gdzie drzewa odpowiednio pielęgnowane mogą wyrastać na piękne, wyjątkowe okazy. Jak wybrać dobry zrażnik drzew owocowych ? Czym kierować się przy aranżacji  Zapraszamy do lektury tekstu.

 

Zrażnik drzew owocowych – jak zaplanować dostępną przestrzeń?

 

Jak rozplanować przestrzeń w sadzie, aby codzienna pielęgnacja była naprawdę bezproblemowa? Przede wszystkim rośliny musimy hodować na żyznej, dobrej, zdrowej ziemi – która będzie bogata w minerały i wszelkiego rodzaju ważne wartości odżywcze. Istotne jest, aby sadzonki były dobrze rozplanowane – wtedy będzie nam łatwiej nad wszystkim zapanować. Czynności pielęgnacyjne nie będą zabierały nam bardzo dużo czasu.  

 

Zrażnik drzew owocowych – właściwa pielęgnacja kluczem do sukcesu

 

Właściwa pielęgnacja  drzewka owocowego to podstawa. Od tego zależy czy otrzymamy w procesie końcowym zdrowe, piękne, soczyste owoce. Liczy się nawożenie oraz regularne podlewanie, przycinanie. Każda taka czynność wpływa na efekt końcowy.

 

Musimy także pamiętać o bieleniu pni. Biały kolor odbija promienie słoneczne – zapobiega to  nadmiernemu kumulowaniu ciepła. Na przedwiośniu, gdy słońce mocno już operuje, pień łatwo się nagrzewa, prowadzi to do budzenia się pod korą tkanki.  W nocy temperatura spada i komórki te zamierają – prowadzi to do pęknięcia kory. Pojawić się też mogą rany zgorzelinowe. Pobielenie pnia mlekiem wapiennym (2 kg wapna zmieszane z 10 l wody) zapobiega temu procesowi.  Czynność tą wykonujemy w połowie stycznia i jeśli deszcz zmył preparat – powtarzamy w lutym.

 

Zrażnik drzew owocowych – chroń swoje okazy przed chorobami

 

Czy należy pryskać owoce ? 

Czasami trzeba – nie jest to jednak zdrowe, wiemy już wiele na temat znajdującej się w środkach do pryskania chemii. Skład nie jest bezpieczny dla naszego zdrowia i życia. Czy mamy alternatywę? Zamiast pryskać, możemy zapobiegać: wycinać i niszczyć (na przykład zakopując) porażone części roślin, jesienią wygrabiać opadłe liście, bo zimują na nich patogeny, przywabić do ogrodu ptaki (wieszając budki lęgowe, stawiając poidełka z wodą, dokarmiając je zimą).
Pryskanie, owszem – powinna to być jednak ostateczność.Jeśli chcesz używać produktów eko może zdecyduj się na wyciąg z pokrzywy. Naprawdę warto, bo to zdrowie też skuteczne rozwiązanie.  Sięgaj po naturalne preparaty.